צרו קשר

* שדה חובה

ישראל לחוף ימים

israel-book

אלבום תמונות ומדריך לחופי ישראל! – חדש!
עורך: ראובן אברמוביץ (צ’יפס)
המחבר: גדעון שמואלי (צ’ונלה)
צילום: איתמר גרינברג

 

israel-book1נתחיל בהמלצה: האלבום המהודר והמושקע הוא מתנה יפה לכל חובב ים ושיט. תמונות הספר צולמו ע”י אחד מבכירי צלמי ישראל אשר יצירותיו מכל שטחי הצילום המסחרי והאומנותי מקשטות אלבומים, פרסומות ולוחות שנה.

איתמר הוא צלם ימי מנוסה אך באלבום זה רוב הצילומים הם צילומי אוויר. נראה לי כי הספר מכוון בעיקר לציבור השייטים אך לא רק להם. כל אוהב נופי ארץ – ישראל ייהנה מהצילומים המרהיבים ובחלקם ייחודים.

כל חופי ישראל לרבות חופי הים התיכון, אילת, ים המלח והכינרת זוכים לחשיפה במצלמתו של איתמר. את מלאכת הכתיבה הפקיד צ’יפס המפיק (שגם צילם כמה מתמונות האלבום) בידיו של גדעון שמואלי המכונה צ’ונלה. איש ים ותיק המוכר לשייטים רבים וגם לקוראי “כחול”.

מי שמכיר את הסגנון של צ’ונלה, לא יכול לטעות, הציניות הדקה שלו עולה ומבצבצת מכל עמוד ועמוד. לדוגמא: נמל תל אביב: “…הנמל נבנה לאחר חסימת נמל יפו לשימוש יהודי תל אביב. הנמל העברי הראשון לאחר 2,000 שנות גלות נולד בשנת 1936, שבק חיים ב – 1956 וזכה לזריקת עידוד ב – 1994. שימש כמקום עגינה לדוברות שפרקו וטענו מאוניות שעגנו בלב ים. כיום מיועד הנמל לסירות ננס ולמשחקים בחול…” ( עמוד 96).

הספר מחולק ל- 30 פרקים. כל פרק מוקדש למעגן, מרינה, נמל או חוף. במבואה לפרק רשומות נקודות הציון הגיאוגרפיות לאיתור המקום.

כריכה קשה: 255 עמודים בהוצאה עצמית של המחבר והעורך.

מחיר 200 ש”ח (כולל מע”מ)